Penzion Zubr v Ujčově hodnocení

Lezení ve Víru a ledová stěna

Horolezci z Víru dlouhodobě usilují ve své obci o rozvoj tohoto sportu. Jednou z aktrakcí je ledová stěna, na kterou je možné i vylézt. A co je vlastně ledová stěna? Ledová stěna je uměle vytvořený ledopád, jenž je uznán ČHS jako velmi kvalitní svočný terén pro ledové lezení. A jak se na ledovou stěnu dostat? Jak jsme již zmínili, nachází se v obci Vír. Stačí jet po silnici 388 a u mostu přes řeku Svratku cca asi 100m za místní jednotou odbočit směr na Hluboké a po 650 metrech zaparkovat po levé straně komunikace. Po zaparkování stačí přejít mostek pěšky a užít ledovou stěnu, která se tyčí na pravém břehu řeky Svratky. 

V současné době je ve Víru kromě ledové stěny také skalní lezení a to pro začátečníky i pokročilé. Horolezectví může být velmi příjemné zpestření Vašeho ubytování. Vysočina k tomuto koníčku a sportu přímo vybízí. 


REZERVACE LEDOVÁ STĚNA

https://www.ledovastenavir.cz/reRezervacni-kalendar

CENÍK A PŮJČOVNA

https://www.ledovastenavir.cz/ledova-stena/pujcovna

Osoby, které se buď přímo účastní vlastního lezení či jištění, nebo se zdržují v prostoru Ledové stěny Vír, souhlasí se zaplacením příspěvku 150 Kč (100 Kč členové ČHS a OEAV) určeného k uhrazení nákladů spojených s vytvořením a obnovením ledové vrstvy.

Ceník půjčovny

  • Mačky - 50 Kč
  • Přilba - 50 Kč
  • Cepíny - 100 Kč
  • Sedák - 50 Kč

Lana dvojčata 40 m - 50 Kč

INFORMACE PRO NÁVŠTĚVNÍKY

https://www.ledovastenavir.cz/ledova-stena/informace-pro-navstevniky

KONTAKTNÍ ÚDAJE

Ledová stěna Vír z.s., Palackého 1585/16, 678 01 Blansko, IČO: 22756892 

Rezervace / info:

Tel.: +420 732 732 751

Email: info@ledovastenavir.cz

Web: https://www.ledovastenavir.cz/kontakt

Lezení a ledová stěna ve Víře je velmi moderní a zajímavé trávení volného času při Vašem ubytování.

Rodinný penzion na břehu řeky Svratky. Těšit se můžete na moderní ubytování, poctivou českou kuchyni a také na velkou zahradu s bazénem.
info@penzion-zubr.cz
Novinky do emailu
Máte zájem od nás dostávat aktuální informace a zvýhodněné nabídky?
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram