Penzion Zubr v Ujčově hodnocení
 • No ACF gallery field data found
 • No ACF gallery field data found
 • No ACF gallery field data found

Zimní krajinou plnou sportu podél řeky Svratky

Rodinný penzion Zubr, který leží podél řeky Svratky v malebné vesnici Ujčov si pro Vás připravil v rámci společné podpory a spolupráce nový produkt, který nabízí víkendový pobyt v našem penzionu se zaměřením na zimní sporty a regionální suroviny. V této nelehké době, kdy nám všem komplikují život věci mezi nebem a zemí, je velmi důležité se na chvíli zastavit a popřemýšlet, co opravdu krásného máme v naší zemi. Důležitost vzájemné spolupráce, vstřícnosti a ocenění je podstatnější než kdykoliv předtím. Dokázali jsme ze dne na den zastavit téměř vše, a proto je důležité vše zastavené společně rozběhnout.

Proto si náš rodinný penzion Zubr připravil nový projekt, který nese název „Rodinný víkend –Zimní krajinou plnou sportu podél řeky Svratky“. Směr tohoto snažení je jednoduchý. V našem penzionu Vám umožníme ochutnat produkty a suroviny, které jsou pracně vyrobeny přímo na Vysočině a zejména v mikroregionu Bystřicko od místních zemědělců a výrobců. Následně Vám v případě zájmu bude umožněno navštívit výrobny těchto produktů s možností si jejich dobroty také nakoupit. Předností tohoto projektu je, že celý program je naplánován tak, abyste se vyhnuli zbytečnému seskupování lidí. Většina aktivit je v přírodě nebo venkovních prostorách a u aktivit ve vnitřních prostorách jsou dodržována maximální hygienická pravidla. Pojďme si tedy podrobněji nastínit, co pro návštěvníky našeho malebného regionu máme připraveno.

Víkend na Vysočině pro celou Vaši rodinu, kdy budete moci ve třech dnech ochutnat spoustu regionálních produktů a navštívit místa, která neodmyslitelně patří k naší krajině.

Tento náš projekt je zaměřený převážně na území mikroregionu Bystřicka a okolí s návazností na putování údolím malebné řeky Svratky

Strava
Polopenze
Počet nocí
2 noci
Check in, Check out
14:0010:00
Termín
29.5.4.9.
1. den
Příjezd na dovolenou - Procházka na Dolní a Horní Čepí
VÍCE INFORMACÍ

V den příjezdu pro Vás připravíme ochutnávku našeho tříchodového menu, které bude kompletně sestaveno z lokálních surovin od místních dodavatelů. K ochutnání budou nejenom naše domácí výrobky, ale také kvalitní zboží od nedalekých lokálních výrobců. Vyzkoušíte naši domácí bezovou limonádu z bezu natrhaného přímo z naší zahrady, ochutnáte domácí paštiku z husího chovu s pravým kváskovým chlebem z nedalekého Sedlářova pekařství. Jako hlavní chod na Vás bude čekat velice kvalitní certifikované maso Angus přímo z Mitrova anebo ta nejlepší zvěřina od vyhlášeného myslivce pana Ing. Petra Kunčíka ze Štěpánova. K tomu Vám nabídneme velice chutné brambory odebírané z Velkého Meziříčí, které jsou oceněny příslušnou certifikací. Celou večeři zakončíte dezertem od paní Hany Řehořkové, která vyrábí ty nejlepší dezerty v údolí řeky Svratky a vlastní firmu „Ve Víru mlsání.“

Doporučená místa výletu v 1. den pobytu

 • Kostel sv. Václava v Dolním Čepí
 • Návštěva památníku partyzánů na Horním Čepí
 • Prohlídka Obory nad Horním Čepí
2. den
Zimní sportovní aktivity na Vysočině
VÍCE INFORMACÍ

Druhý den Vašeho pobytu Vám nabídneme velice bohatou snídaní, která je zaměřena především na regionální suroviny. Ochutnat budete moci uzeniny z řeznictví Sláma Velká Bíteš, mléčné výrobky z Ujčovského zemědělského družstva, vajíčka z Bystřické biofarmy Eden a také Ujčovský mošt od pana Loukoty.

Po této vydatné snídani pro Vás máme připravený celodenní sportovní výlet, který je ideální nejen pro Vás, ale také pro Vaše děti.

Tento den zakončíte večeří v našem penzionu Zubr, kde Vám připravíme speciality z místních mas, brambor a zeleniny. Po výborné večeři Vám připravíme domácí štrúdl a pro zahřátí ho můžete zapít horkým Ujčovským moštem od pana Loukoty. Dětem můžeme jako alternativu případně připravit domácí knedlíky plněné ovocem přímo od naší babičky, přelité smetanou a domácím tvarohem od regionální mléčné farmy.

Doporučené místa výletu v 2. den pobytu

 • Ski areál Olešnice
 • Ski areál Dalečín
 • Ski areál Harusův kopec v Novém Městě na Moravě
 • Vysočina Aréna v Novém Městě na Moravě
 • Městské lázně Nové Město na Moravě
3. den
Výlet plný adrenalinu v údolí řeky Svratky
VÍCE INFORMACÍ

Třetí - poslední den Vašeho víkendu se ráno můžete těšit na bohatou snídani, která se bude skládat z domácích uzenin z Uzenářství Sláma, Ujčovského mléka a sýrů od místních výrobců. Ke snídaní Vám připravíme výborná vajíčka, která odebíráme od bio farmy EDEN v Bystřici nad Pernštejnem.

Na tento den je možné využít malinko „akčnější“ formu zábavy. Naším partnerem a poskytovatelem služeb, kam naše ubytované často posíláme, jsou firmy Adrex a Údolí Svratky a.s. Zde se nabízí zapůjčení kola, lezeckých pomůcek, loďky na řeku anebo běžeckých lyží v zimním období.

Doporučené místa výletu v 3. den pobytu 

 • Výlet za adrenalinovými sporty do Víru Adrex Base Camp:

Via ferraty Vír

V roce 2015 byly pro veřejnost oficiálně otevřeny dvě via ferraty, tedy lezecké trasy zajištěné ocelovým lanem a železnými stoupacími prvky, díky kterým jinak neprůstupné skalní útvary zdolá i středně zdatný turista.

Ledová stěna Vír 

Od roku 2006 se může Vír pochlubit unikátní ledovou stěnou. Tu poprvé pro veřejnost otevřeli bratři Matuškovi v Autokempu Na kopci a v roce 2008 ji pak pod hlavičkou portálu Adrex.cz přesunuli na atraktivnější lokalitu na pravém břehu řeky Svratky pod přehradní nádrží Vír I.

 • Návštěva Vírského údolí s prohlídkou vodní přehrady Vír
Rodinný penzion na břehu řeky Svratky. Těšit se můžete na moderní ubytování, poctivou českou kuchyni a také na velkou zahradu s bazénem.
info@penzion-zubr.cz
Novinky do emailu
Máte zájem od nás dostávat aktuální informace a zvýhodněné nabídky?
Odběr novinek
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram