Penzion Zubr v Ujčově hodnocení

Rodinný víkend plný chutí Vysočiny

V dnešní „covidové“ době se naše země naučila mnohé. Především to, že když je zapotřebí, dokážeme držet pospolu. Tuto vlastnost máme již po staletí a zmiňovaná karanténa nám ji pouze pomohla prohloubit. Důležitost vzájemné spolupráce, vstřícnosti a ocenění je podstatnější než kdykoliv předtím. Dokázali jsme ze dne na den zastavit téměř vše, a proto je důležité vše zastavené společně rozběhnout. Proto si náš rodinný penzion Zubr připravil nový projekt, který nese název „Rodinný víkend plný chuti Vysočiny“.
Smysl pobytového balíčku

Myšlenka je jednoduchá. Budete u nás moci ochutnat regionální suroviny od místních pěstitelů. S tím, že poté bude možnost navštívit jejich výrobny a zjistit, kde vzniká vše, co máte možnost ochutnat. Zároveň Vám ale nabídneme spoustu dalších alternativ. Například, která místa v našem regionu navštívit anebo u kterých jiných kolegů se Vám vyplatí ubytovat. Předností tohoto projektu je, že celý program je naplánován tak, abyste se vyhnuli zbytečnému seskupování lidí. Většina aktivit je v přírodě nebo venkovních prostorách a u aktivit ve vnitřních prostorách jsou dodržována maximální hygienická pravidla. Pojďme si tedy podrobněji nastínit, co pro návštěvníky našeho malebného regionu máme připraveno.

Balíček obsahuje

Víkend na Vysočině pro celou Vaši rodinu, kdy budete moci ve třech dnech ochutnat spoustu regionálních produktů a navštívit místa, která neodmyslitelně patří k naší krajině.

Tento náš projekt je zaměřený převážně na území mikroregionu Bystřicka a okolí s návazností na putování údolím malebné řeky Svratky.

 • Cena je uvedena za víkendový pobyt na dvě noci pro 1 dospělou osobu
 • Cena je platná při plně obsazeném pokoji.
 • V ceně pobytu není zahrnutý místní rekreační poplatek 12 Kč / osoba / noc - hradí se na místě.
 • Balíček nelze využít v termínu Vánoc a Silvestra.

K balíčku lze přiobjednat:

 • Příplatky k pobytovému balíčku:
  • dítě do 3 let zdarma - bez nároku na lůžko
  •  + další dítě do 12 let  - 2.000 Kč/ 2 noci
  • Psa je možné ubytovat za poplatek 250 Kč / noc
  • Cena balíčku je platná při plně obsazeném pokoji.
Strava
Polopenze
Počet nocí
2 noci
Check in, Check out
14:0010:00
Termín
1.2.202131.11.2021
1. den
Příjezd na dovolenou - Procházka na Dolní a Horní Čepí
VÍCE INFORMACÍ

V den příjezdu pro Vás připravíme ochutnávku našeho tříchodového menu, které bude kompletně sestaveno z lokálních surovin od místních dodavatelů. K ochutnání budou nejenom naše domácí výrobky, ale také kvalitní zboží od nedalekých lokálních výrobců. Vyzkoušíte naši domácí bezovou limonádu z bezu natrhaného přímo z naší zahrady, ochutnáte domácí paštiku z husího chovu s pravým kváskovým chlebem z nedalekého Sedlářova pekařství. Jako hlavní chod na Vás bude čekat velice kvalitní certifikované maso Šutera z nedalekého řeznictví anebo ta nejlepší zvěřina od vyhlášeného myslivce pana Ing. Petra Kunčíka ze Štěpánova. K tomu Vám nabídneme velice chutné brambory z Vysočiny, které jsou oceněny příslušnou certifikací. Celou večeři zakončíte dezertem od paní Hany Řehořkové, která vyrábí ty nejlepší dezerty v údolí řeky Svratky a vlastní firmu „Ve Víru mlsání.“

Doporučená místa výletu v 1. den pobytu

 • Kostel sv. Václava v Dolním Čepí
 • Návštěva památníku partyzánů na Horním Čepí
 • Prohlídka Obory nad Horním Čepí
2. den
Výlet plný adrenalinu v údolí řeky Svratky
VÍCE INFORMACÍ

Druhý den Vašeho víkendu Vám připravíme k snídani další speciality od farmy Rubelit z Rožné. K tomu všemu Vám nabídneme spoustu dalšího ovoce od pana Loukoty z Ujčova. Na tento den je možné využít malinko „akčnější“ formu zábavy. Naším partnerem a poskytovatelem služeb, kam naše ubytované často posíláme, jsou firmy Adrex a Údolí Svratky a.s. Zde se nabízí zapůjčení kola, lezeckých pomůcek, loďky na řeku anebo běžeckých lyží v zimním období. Po takové akční činnosti Vám doporučujeme navštívit vyhlášenou kavárnu Francqueza na náměstí v Bystřici nad Perštejnem, kde můžete ochutnat vynikající dezerty od Hany Řehořkové, která do kavárny dodává dobroty z firmy Ve Víru mlsání. Tento den zakončíte večeří v našem penzionu Zubr, kde Vám připravíme pstruha z Ujčovského pstruhařství, od kterého odebíráme čerstvé ryby již od samého začátku. K výborné čerstvé rybě Vám připravíme domácí chleba s ořechy společně s tou nejlepší zeleninou z naší zahrádky. Dětem můžeme jako alternativu případně připravit domácí knedlíky plněné ovocem, přelité smetanou a sypané tvarohem.

Doporučené místa výletu v 2. den pobytu

 • Výlet za adrenalinovými sporty do Víru Adrex Base Camp:

Via ferraty Vír

V roce 2015 byly pro veřejnost oficiálně otevřeny dvě via ferraty, tedy lezecké trasy zajištěné ocelovým lanem a železnými stoupacími prvky, díky kterým jinak neprůstupné skalní útvary zdolá i středně zdatný turista.

Ledová stěna Vír 

Od roku 2006 se může Vír pochlubit unikátní ledovou stěnou. Tu poprvé pro veřejnost otevřeli bratři Matuškovi v Autokempu Na kopci a v roce 2008 ji pak pod hlavičkou portálu Adrex.cz přesunuli na atraktivnější lokalitu na pravém břehu řeky Svratky pod přehradní nádrží Vír I.

Vodácký kanál Vír 

Zatímco po většinu dne se voda v korytě Svratky jen líně plazí mezi trávou obrostlými kameny, v době výroby elektrické energie v místní hydroelektrárně se promění v jednu z nejdivočejších řek v ČR.

Cyklotrasy ve Víru 

Vír a jeho bezprostřední okolí je jako stvořené pro cyklistiku a MTB. Od jara 2020 se navíc otevřel první kopaný trail. Bikeři už mají důvod se ve Víru zastavit.

 

3. den
Výlet za místními surovinami
VÍCE INFORMACÍ

Třetí den Vašeho víkendu se ráno můžete těšit na bohatou snídani, která se bude skládat z domácích uzenin z Uzenářství Sláma, Ujčovského mléka, sýrů od místních výrobců. Ke snídaní Vám připravíme výborná vajíčka "Šťastná vejce" od místních pěstitelů. Vše budete moci pečlivě zapít velmi populárním Ujčovským moštem, který se vyrábí nedaleko našeho penzionu u pana Loukoty. K výbornému moštu Vám nabídneme domácí koláče, které jsou plné ovoce z ovocnářství pana Loukoty. Ochutnat můžete poctivě vypěstované švestky, hrušky a samozřejmě také jablíčka. Pan Loukota také nabízí jeho vlastní med z domácího včelína, který se hodí téměř k jakékoliv příležitosti. Po vydatné snídani budete mít možnost navštívit všechna místa, kde se dané suroviny zpracovávají.  Pokud budete mít zájem, můžete se podívat, jak se vyrábí Ujčovský mošt nebo Věchnovský chléb. V případě návštěvy Mitrova Vám doporučíme navštívit Statek Mitrov, kde se pase hovězí skot plemene Angus. Také můžete navštívit lesní penzion Podmitrov, kde budete moci ochutnat jejich speciality a prohlédnout jejich velice pohodový penzion. Pro nejmenší děti je tam k dispozici malinká Zoo zahrada, která Vaše ratolesti jistě zabaví. Jestliže budete mít zájem, tak si výlet na Mitrov můžete prodloužit o dokonalou procházku panenskou přírodou na zříceninu hradu Mitrov.

Doporučená místa výletu v 3. den pobytu 

 • Návštěva místní ovocnářské firmy Zdeňka Loukoty
 • Návštěva Sedlářová pekařství ve Věchnově
 • Výlet na Mitrov a okolí -  Prohlídka stáda šlechtěného plemena Angus a penzionu Podmitrov. Návštěva mini Zoo a také hradu Mitrov.
Rodinný penzion na břehu řeky Svratky. Těšit se můžete na moderní ubytování, poctivou českou kuchyni a také na velkou zahradu s bazénem.
info@penzion-zubr.cz
Novinky do emailu
Máte zájem od nás dostávat aktuální informace a zvýhodněné nabídky?
Odběr novinek
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram