Penzion Zubr v Ujčově hodnocení

Rodinná dovolená plná chutí Vysočiny

V dnešní „covidové“ době se naše země naučila mnohé. Především to, že když je zapotřebí, dokážeme držet pospolu. Tuto vlastnost máme již po staletí a zmiňovaná karanténa nám ji pouze pomohla prohloubit. Důležitost vzájemné spolupráce, vstřícnosti a ocenění je podstatnější než kdykoliv předtím. Dokázali jsme ze dne na den zastavit téměř vše, a proto je důležité vše zastavené společně rozběhnout. Proto si náš rodinný penzion Zubr připravil nový projekt, který nese název „Rodinná dovolená plná chuti Vysočiny“.
Smysl pobytového balíčku

Budete u nás moci ochutnat regionální suroviny od místních pěstitelů. S tím, že poté bude možnost navštívit jejich výrobny a zjistit, kde vzniká vše, co máte možnost ochutnat. Zároveň Vám ale nabídneme spoustu dalších alternativ. Například, která místa v našem regionu navštívit anebo u kterých jiných kolegů se Vám vyplatí ubytovat. Předností tohoto projektu je, že celý program je naplánován tak, abyste se vyhnuli zbytečnému seskupování lidí. Většina aktivit je v přírodě nebo venkovních prostorách a u aktivit ve vnitřních prostorách jsou dodržována maximální hygienická pravidla. Pojďme si tedy podrobněji nastínit, co pro návštěvníky našeho malebného regionu máme připraveno.

Balíček obsahuje

Dovolenou pro celou Vaši rodinu, kdy budete moci v šesti dnech ochutnat spoustu regionálních produktů a navštívit místa, která neodmyslitelně patří k naší krajině.

Tento náš projekt je tedy zaměřený převážně na území mikroregionu Bystřicka a okolí s návazností na putování údolím malebné řeky Svratky. Součástí je i poznání památek rodu Pernštejnů, které lemují řeku Svratku, kde bychom se snažili o propojení čtyř zřícenin hradů Dalečín, Pyšolec, Aueršperk a Zubštejn.

 • Cena je uvedena za 1 osobu při plně obsazeném pokoji
 • Dospělá osoba 6.900 Kč/5 nocí
 • Dítě do 12 let   6.490 Kč/5 nocí
 • V ceně pobytu není zahrnutý místní rekreační poplatek 12 Kč / osoba / noc - hradí se na místě.
 • Dítě do 3 let zdarma - bez nároku na lůžko.
 • Psa je možné ubytovat za poplatek 200 Kč / noc.

Cena balíčku je platná při plně obsazeném pokoji.

Strava
Polopenze
Počet nocí
5 noci
Check in, Check out
14:0010:00
Termín
25.6.20214.9.2021
1. den
Příjezd na dovolenou - Procházka na Dolní a Horní Čepí
VÍCE INFORMACÍ

V den příjezdu pro Vás připravíme ochutnávku našeho tříchodového menu, které bude kompletně sestaveno z lokálních surovin od místních dodavatelů. K ochutnání budou nejenom naše domácí výrobky, ale také kvalitní zboží od nedalekých lokálních výrobců.

Doporučená místa výletu v 1. den příjezdu

 • Kostel sv. Václava v Dolním Čepí
 • Památník partyzánů v Horním Čepí
 • Prohlídka obory nad Horním Čepí

 

2. den
Výlet za místními surovinami
VÍCE INFORMACÍ

Druhý den ráno se můžete těšit na bohatou snídani, která se bude skládat z domácích uzenin a sýrů od místních výrobců. Ke snídaní Vám připravíme výborná vajíčka "Šťastná vejce" od místních pěstitelů. Vše budete moci pečlivě zapít velmi populárním Ujčovským moštem, který se vyrábí nedaleko našeho penzionu u pana Loukoty. K výborné kávě z Jihlavské pražírny "Koruna"  Vám nabídneme domácí koláče, které jsou plné ovoce z ovocnářství pana Loukoty.

Tento den bude zakončen opět v našem penzionu Zubr, kde pro Vás připravíme tříchodovou večeři. K dispozici bude i ochutnávka specialit ze sýrů přímo z farmy v Rubelit, od které odebíráme ty nejkvalitnější sýry.

Doporučená místa výletu v 2. den pobytu

 • Návštěva místí ovocnářské firmy Zdeňka Loukoty
 • Návštěva Sedlářova pekařství ve Věchnově
 • Výlet do Mitrova a okolí - Prohlídka stáda šlechtěného plemena Angus a penzionu Podmitrov. Návštěva mini Zoo a také hradu Mitrov.
3. den
Výlet za poznáním Mikroregionu Bystřicka
VÍCE INFORMACÍ

Další den začne snídaní, ke které si vychutnáte výborné jogurty z kravské farmy Rubelit, která je v nedaleké Rožné nebo domácí štrúdl z jablek od pana Loukoty a z listového těsta od Firmy Sláma, které drží ocenění Regionální potraviny a certifikát Klasa.

Doménou celého dne pro Vás může být návštěva farmy EDEN v Bystřici nad Pernštejnem, kde se nabízí pohled na celou farmu, a především na slepičky. Ovšem to není jediná možnost na Edenu. Můžete se také přiučit mnohým řemeslům, které sahají od truhlářství, přes výrobu piva, až po nejmodernější práci se slunečnou energií v jehlové budově.

Doporučená místa výletu v 3. den pobytu 

 • Návštěva Vírského údolí a prohlídka Vírské přehrady
 • Návštěva rodinného penzionu u Klujů ve Žlebech
 • Prohlídka rozhledny horní les u Rovečného
 • Prohlídka rozhledy Karasín s výhledem na okolí Bystřicka
 • Výlet do návštěvnického centra EDEN a prohlídka jejich ekologické farmy
4. den
Výlet za místními památkami rodu Pernštejnů
VÍCE INFORMACÍ

Po další vydatné snídani pro Vás připravíme občerstvení a plán na celodenní výlet, který bude celoživotní vzpomínkou, jak pro Vás, tak pro Vaše děti. Jedná se o celodenní výlet po velmi blízkých zříceninách hradů. Postupně navštívíte zříceniny hradů Zubštejn, Aueršperk, Pyšolec a Dalečín. Během celodenního výletu si můžete chvíle zpříjemnit opečením velice chutných špekáčků od firmy Sláma, které vynikají certifikací Klasa.

Doporučené místa výletu v 4. den pobytu

 • Výlet na zříceninu hradu Zubštejn
 • Výlet na zříceninu hradu Aueršperk
 • Výlet na zříceninu hradu Pyšolec

Tento celodenní výlet Vás zavede do historie rodu Pernštejnů. Připravíme pro Vás občerstvení z regionálních surovin, které si budeme moci ugrilovat anebo opéct na jakékoliv zřícenině. Ochutnat můžete nejenom kvalitní špekáčky, ale také třeba místního pstruha. Tímto výletem připravíte pro Vás a Vaše děti nezapomenutelný zážitek na celý život. Vše navíc potrhne dokonalé čistá a klidná příroda v okolí zřícenin.

5. den
Výlet plný adrenalinu v údolí řeky Svratky
VÍCE INFORMACÍ

Pátý den Vaší dovolené Vám připravíme k snídani další speciality od farmy Rubelit z Rožné. Na tento den je možné využít malinko „akčnější“ formu zábavy. Naším partnerem a poskytovatelem služeb, kam naše ubytované často posíláme, jsou firmy Adrex a Údolí Svratky a.s. Zde se nabízí zapůjčení kola, lezeckých pomůcek, loďky na řeku anebo běžeckých lyží v zimním období. Po takové akční činnosti Vám doporučujeme navštívit vyhlášenou kavárnu Francqueza na náměstí v Bystřici nad Perštejnem, kde můžete ochutnat vynikající dezerty od Hany Řehořkové, která do kavárny dodává dobroty z firmy Ve Víru mlsání.

Tento den zakončíte večeří v našem penzionu Zubr, kde Vám připravíme pstruha z Ujčovského pstruhařství, od kterého odebíráme čerstvé ryby již od samého začátku. K výborné čerstvé rybě Vám připravíme domácí chleba s ořechy společně s tou nejlepší zeleninou z naší zahrádky.

Doporučené místa výletu v 5. den pobytu 

 • Výlet za adrenalinovými sporty do Víru Adrex Base Camp - Ledová stěna, Via ferraty, Vodácký kanál a také cyklotrasy kolem Víru
 • Návštěva Šiklova mlýna
6. den
Výlet za tradičními produkty
VÍCE INFORMACÍ

Poslední den ráno se můžete těšit na bohatou snídani, která se bude skládat z domácích uzenin a sýrů od místních výrobců. Před odjezdem se s Vámi rozloučíme dárkem v podobě medových perníčků od firmy Dobrůtky z Vysočiny, jež jsou držitelé certifikátu „VYSOČINA regionální produkt“, které si také můžete zakoupit přímo v našem rodinném Penzionu Zubr.

V poslední den Vašeho pobytu Vám doporučíme navštívit Olejový mlýn Petráveč ve Velkem Meziříčí, kde se dá domluvit prohlídka celého mlýna. Vyplatí se také návštěva Velké Bíteše a nákup v prodejně řeznické firmy Sláma. Výborný tip na zakončení Vaší dovolené je návštěva kozí farmy Dvůr Ratibořice u Třebíče.

Doporučené místa výletu v 6. den pobytu 

 • Návštěva Olejového mlýna Petráveč ve Velkém Meziříčí
 • Výlet do Uzenářství Sláma ve Velké Bíteši
 • Výlet na Kozí farmu Dvůr Ratibořice u Třebíče
Rodinný penzion na břehu řeky Svratky. Těšit se můžete na moderní ubytování, poctivou českou kuchyni a také na velkou zahradu s bazénem.
info@penzion-zubr.cz
Novinky do emailu
Máte zájem od nás dostávat aktuální informace a zvýhodněné nabídky?
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram